DERMAPUNT SİSTEMİ

DERMAPUNT,  ciltte  mikro-­‐yaralar  oluşturan,  minimal  düzeyde invaziv olan, yüz ve vücut gençleştirme amacıyla  kullanılan  ve  kollajen  üretimini  tetikleyici  mikro-­‐iğnelerden oluşan yenilikçi sisteme sahip bir elektronik cihazdır.

Mikro-­‐iğne konsepti, cildin doğal yenilenme yeteneğine dayanır. Her bir ince iğne, cildi deler ve mikro kanallar veya mikro yaralar oluşturur. Bu küçük yaralar, iltihaplı reaksiyon  oluşumunu  ve  cilt  büyüme  faktörlerinin  salınımını tetikler ve bu da alt derideki fibroblastların çoğalmasını  sağlar.  Sonuç  olarak  elastin,  kollajen  I,  III,  IV ve glikosaminoglikanların üretimi arttırılarak cildin yoğunluğunda ve sıkılığında artma görülür.

Dermapunt Sisteminin Genel Endikasyonları:
• Hafif akne yaraları,
• Çatlaklar,
• Kırışıklıklar ve mimik çizgileri,
• Elastikiyet kaybı,
• Foto-­‐yaşlanma,
• Ciltteki açık gözeneklerin sıkılaştırılması veya küçültülmesi,
• Cilt canlandırılma,
• Cilt gençleştirme,
• Mezo-­‐konsantreleri veya TDC Clinik biyolojik konsantreleri uygulayın.

UYGULAMA TALİMATLARI

DERMAPUNT YÜZ UYGULAMASI

 1.  YÜZ TEMİZLEME
  Yüzü HA FACE CLEANSER ile temizleyin.
  Makyajın tamamen temizlendiğinden emin olun.
 2. SOYMA
  En derindeki kirleri gidermek için DELUXE PEELING’i kullanarak soyma işlemi uygulayın. Ürünü 5 dakika boyunca dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Ilık su ile durulayarak uygulamayı tamamlayın.
 3. BİYOLOJİK KONSANTRE HAZIRLANMASI
  Sealuronic Gel 14x4 ml
  Glycan Concentrate 14x4 ml
  Concentrate of Native Collagen 50 ml
  GF • FC Revitalising Concentrate 30 ml
  Botox-like Concentrate 30 ml

 4. DERMAPUNT SİSTEMİ
  Cildin ihtiyacına uygun kokteyli ve sonrasında da Dermapunt’u uygulayınız. Mikro iğnelerin derinliğini uygulama yapılacak olan alana göre ayarlayınız.

İki ayrı teknik kullanılmaktadır:

A. INDÜKLEME TEKNİĞİ: Bu hareketler uygulanan aktif bileşenlerin emilimini güçlendirir. Bu hareketler her bir harekette iki sıra çizilmek suretiyle yatay ve dikey çizgiler çizilerek gerçekleştirilir. Ortalama hız kullanılır.

B. MİKRODERMABRAZYON TEKNİĞİ: Bölgesel kırışıklıklar üzerinde etki sağlamak için daima minimum derinlikte (0,25 mm – 0,5 mm) kırışıklık boyunca dairesel hareketler şeklinde uygulama yapılır. Bu şekilde kırışıklık görünümünün azalması ve cildin yenilenme süreci uyarılır.

5. MASKE + ONARIM
Büyüme faktörleri gibi iyileştirici aktif bileşenler içeren REVITALISING LOTION’dan bir miktar uygulayınız. Daha sonra TDC LED MASK uygulayarak cildi iyileştirilebilir ve güçlendirilebilirsiniz. HYALURONIC ACID FACE MASK’ı uygulayınız ve 15 dakika bekleyiniz.
HYALURONIC ACID FACE MASK kalıntılarını temizlemek için ılık su ile cildi durulayınız.

DERMAPUNT VÜCUT UYGULAMASI

 1. TEMİZLEME
  İsteğe  bağlı  olarak  ATOMIZED  SEA  PEELING’i  kullanarak  vücut  peelingi  yapınız.  Uygulama  yapılacak olan alanı OSMOBEAUTY FOAM ile temizleyiniz.
 2. VÜCUT KOKTEYLİNİN HAZIRLANMASI
  Ödemli selülit : 2 ampul MESOTER ANTI-­‐CELLULITE + ampul MESOTER DRAINING
  Bölgesel yağ : 4 ampul MESOTER SLIMMING
  Gevşekliğe bağlı yağ  : 2 ampul MESOTER SLIMMING + 2 ampul MESOTER BODY FIRMING
  Gevşeklik : 4 ampul MESOTER BODY FIRMING

3.DERMAPUNT SİSTEMİ
Vücuttaki lokal alanlara kokteyli uygulayın ve Dermapunt’ı uygulayın. Mikro iğnelerin derinliğini uygulama yapılacak alana göre seçin.

İNDÜKLEME  TEKNİĞİ.  Bu  hareketler  uygulanan  aktif  bileşenlerin  emilimini  güçlendirir.  Bu  hareketler  her  bir  hareket için iki sıra çizilmek suretiyle yatay ve dikey çizgiler çizilerek uygulanır. Bu hareket cihaz sürüklenmeden SEKTİRİLEREK gerçekleştirilir. Yüksek hız kullanılır.

4.UYGULAMANIN TAMAMLANMASI
Tamamen emilene kadar hafifçe masaj yaparak Osmobeauty Cream uygulayın.
Daha iyi sonuçlar elde etmek için tedavinin dönüşümlü seanslarla kozmetik uygulama veya ekipmanlarla tamamlanması gerekir.

UYGULAMA ÖNCESİ UYARILAR

Dermapunt  ile  uygulamaya  başlamadan  önce  sistemin  kontrendikasyonları  kontrol  edilmelidir. Uygulamadan sonraki günlerde uygulama yapılan alan doğrudan güneş ışınlarına  veya  UVA  ışınlarına  maruz  kalmamalıdır.  Ayrıca  karlı  havalarda  da  dikkat  edilmelidir. Dermapunt ile uygulama yapıldıktan sonra sonraki 24 saat boyunca cilde makyaj  yapılması  önerilmez.  Makyaj  yapılmasının  zorunlu  olduğu  istisnai  durumlarda  uygulama bitiminden 4 saat sonrasında yapılabilir. Müşterinin evinde uzmanın verdiği önerilere uyması şarttır ve ışığa karşı yüksek koruma sağlamalıdır.

DERMAPUNT SİSTEMİNİN YAN ETKİLERİ

Her seans sonrasında ciltte kızarıklık oluşacaktır. Bu kızarıklık uygulama sonrasındaki 24-­‐48 saat süresince toplam bir düzelme gösterecek şekilde zamanla azalacaktır.
Uygulama yapılan alanlarda yanma ve hafif bir sızlama kalabilir. Bunlar da bazı durumlarda uygulamadan 24 saat sonrasına kadar devam etse de birkaç saat sonra ortadan kalkacaktır.

ÜST